Okna PVC czy aluminiowe — które wybrać?

Jedną z największych decyzji, przed jaką stają właściciele domów, jeśli chodzi o okna, jest wybór materiału, z którego będą zrobione. Podczas gdy oba materiały mają swoje zalety i wady, zrozumienie ich porównania pod względem kosztów, izolacji, trwałości i łatwości montażu może pomóc w podjęciu decyzji, który typ okien najlepiej odpowiada potrzebom Twojego domu. W tym wpisie postanowiliśmy opisać obydwa typy okien, abyś mógł dokonać świadomego wyboru dla własnego domu.

Okna PCV a PVC

Okna PCV stały się popularnym wyborem dla właścicieli domów chcących wymienić stare, drewniane okna. Często jednak w katalogach można znaleźć określenia PCV lub PVC, co może być bardzo mylące. Czy jest zatem między nimi różnica? Otóż nie ma żadnej. PVC to nic innego jak skrót od angielskiej nazwy polichlorku winylu. Jest to forma tworzywa sztucznego, które jest odporne na warunki atmosferyczne i starzenie się. Polskie tłumaczenie stworzyło skrót PCV, który powszechnie przyjął się jako określenie plastikowych okien.

Okna PVC

PVC to plastikowy produkt składający się z chloru i etylenu, który jest powszechnie stosowany w budownictwie. Materiał ten jest popularny, ponieważ jest trwały, lekki i łatwy w utrzymaniu. Okna PCV są dostępne zarówno w stylu rozwierno-uchylnym, jak i stałym, w różnych kolorach i wzorach do wyboru. Jedną z głównych zalet wyboru PVC jest to, że wymagają minimalnej konserwacji; nie muszą być malowane lub barwione jak ramy drewniane, co oznacza, że będą one zachować swój kolor w czasie. Posiadają one również doskonałe właściwości termoizolacyjne, które pomagają zmniejszyć koszty energii poprzez utrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo oferują one doskonałe możliwości izolacji akustycznej, które mogą pomóc utrzymać poziom hałasu w domu lub budynku biznesowym. Okna PVC są bardzo konfigurowalne; istnieje wiele opcji projektowych, z których można wybierać, w tym wielopanelowe, uchylno-obrotowe i inne.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe mają wiele zalet. Na początek, aluminium jest niezwykle trwałe i odporne na korozję. To sprawia, że jest to świetny wybór dla domów znajdujących się w pobliżu morza lub w obszarach o wysokiej wilgotności. Dodatkowo aluminium jest idealne dla domów, które mają bardzo duże okna, ponieważ oferuje doskonałą wytrzymałość strukturalną, a jednocześnie jest lekkie. Okna aluminiowe charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, dzięki czemu jest to świetny wybór, jeśli szukasz efektywności energetycznej.

Okna PCV a aluminiowe cena

Okna PCV Poznań cennik zapewnia najbardziej opłacalny sposób inwestowania w długoterminowy komfort i wartość Twojego domu. Okna PCV zapewniają izolację od śniegu, deszczu i zimnego powietrza, zmniejszając koszty energii przez cały rok. Co najlepsze, oferujemy szeroki wybór stylów, kształtów i rozmiarów, aby dopasować się do każdego budynku. PVC jest doskonałą opcją dla właścicieli domów, którzy wymagają jakości i przystępnej cenie. Ceny okien aluminiowych mogą się drastycznie różnić w zależności od wielkości i stylu okna. Podczas zakupów, skontaktuj się z nami, aby poznać cennik odnoszący się do konkretnych wymiarów i specyfikacji okien.