Żaluzje zewnętrzne fasadowe - cena

Żaluzje fasadowe zewnętrzne stają się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w montażu nowoczesnych osłon okiennych. Wyróżnia je lekka i estetyczna konstrukcja oraz komfort użytkowania, który zapewnia prywatność oraz doskonałą kontrolę nasłonecznienia wnętrz budynków.
Minimalistyczny wygląd żaluzji zewnętrznych dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą obfitującą w duże, szklane obszary. Ponadto, materiały użyte do produkcji tych osłon są bardzo trwałe, dzięki czemu skutecznie przeciwdziałają szkodliwym czynnikom pogodowym.

Żaluzja fasadowa cena

Koszt montażu osłon okiennych jest często dość wysoki z uwagi na materiał, z którego są wykonane, precyzję oraz ich technologiczną złożoność. Cena może się różnić w zależności od wielkości i materiału konstrukcyjnego. Koszt zakupu zazwyczaj zaczyna się od około 700 zł za m2 w przypadku modeli sterowanych ręcznie. W przypadku konstrukcji wyposażonych w silnik oraz system automatycznego sterowania cena jest wyższa i wynosi od 1400 zł za m2. Im większy rozmiar żaluzji zewnętrznych, tym większe będą ich koszty zakupu. Przy obliczaniu całkowitego wydatku należy również wziąć pod uwagę koszty montażu. W przypadku nowoczesnych rozwiązań warto postawić na profesjonalny montaż rolet zewnętrznych. Doświadczony zespół fachowców szczelnie i precyzyjnie zainstaluje osłony wedle obowiązujących ekologicznych i ekonomicznych standardów budowlanych.

Żaluzja fasadowa Poznań — cena

Cena osłon okiennych w Poznaniu nie odbiega od cenników w innych miastach. Różnice w cennikach dotyczą montażu żaluzji zewnętrznych. Różne miejscowości prezentują odmienne wartości usług. Ponadto należy także wziąć pod uwagę typ oraz wielkość montowanych osłon, gdyż te parametry mają znaczący wpływ na ostateczną wycenę montażu.

Czy żaluzje fasadowe są antywłamaniowe?

Jeśli chodzi o skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem, standardowe żaluzje zewnętrzne nie są dedykowanym rozwiązaniem. Ich zadaniem jest bowiem głównie regulacja temperatury wnętrza i zapewnienie prywatności, a nie realna ochrona przed wtargnięciem nieproszonych osób. Co prawda na rynku dostępne są antywłamaniowe osłony okienne wyposażone w rygiel uniemożliwiający ich podniesienie z zewnątrz, lecz w ogólnym rozrachunku żaluzje są bardziej narażone na mechaniczne uszkodzenie niż antywłamaniowe rolety zewnętrzne.