Rolety zewnętrzne

Na pierwszy rzut oka systemy rolet zewnętrznych mogą nie wydawać się istotną częścią Twojego domu lub firmy. Jednak te proste elementy mogą faktycznie pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa, wyglądu i wartości nieruchomości. Rolety mogą być używane do osłony okien lub drzwi, zapobiegając warunkom pogodowym na zewnątrz od wpływania na mikroklimat wewnątrz domu. Są one również doskonałym sposobem na odstraszenie włamywaczy i innych intruzów. Dodatkowo, rolety mogą pomóc w regulacji temperatury, utrzymując nieruchomość chłodniejszą w lecie i cieplejszą w zimie. Przy tak wielu zaletach, nic dziwnego, że systemy rolet zewnętrznych są popularnym wyborem zarówno dla właścicieli domów, jak i firm.


Rolety natynkowe - elewacyjne

Roleta natynkowa to dedykowany do istniejących budynków produkt, który dzięki estetycznemu wyglądowi dopasowany jest do nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Doskonała izolacja termiczna i dobra ochrona akustyczna to główne zalety tego typu rolet. Ponadto, roleta natynkowa nie wymaga ingerencji w obecny stan budynku, a czas montażu jest bardzo krótki. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że możliwe jest dopasowanie rolet do każdego rodzaju i koloru elewacji.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wiele posiadanych zalet. Estetyka wykonania oraz nowoczesny design to dwie z nich. Rolety podtynkowe są także bardzo bezpieczne - ingerują minimalnie w fasadę budynku, ale nie stanowią żadnego zagrożenia dla jego struktury. Ponadto rolety podtynkowe doskonale izolują termicznie, co ma szczególne znaczenie w czasie niskiej temperatury. Bogata dostępna kolorystyka sprawia, że role podtynkowe mogą być dopasowane do każdej fasady budynku. Sterowanie ręczne lub elektryczne ułatwia użytkowanie rolet podtynkowych.

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne to jedna z najpopularniejszych form ochrony domów przed pogodą. Są zabudowane, dzięki czemu nie ingerują w wygląd elewacji, a ich regulacja odbywa się dość bezboleśnie. Warto pamiętać, że mogą być montowane tylko na etapie budowy bądź przy wymianie stolarki okiennej. Rolety nadstawne bez odpowiedniego dodatkowego ocieplenia skrzynki osłabiają izolacyjność termiczną. Dlatego warto się upewnić, że kupujemy odpowiedni model. Mimo to cieszą się dużym powodzeniem ze względu na prostotę obsługi oraz estetykę.