Nowoczesne rolety antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stanowią główny element systemu osłonowego budynku, który spełnia wiele kluczowych funkcji w nowoczesnym budownictwie. Rolety dzięki swojej budowie zapewniają odpowiednie zaciemnienie, chroniąc wnętrze pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wspomagają także izolacyjność, redukując nadmierną ilość ciepła i chłodu z zewnątrz. Inną, ważną funkcją jest wygłuszenie oraz zapewnienie komfortowej prywatności. Designerski wygląd osłon wpisuje się w nowoczesną architekturę, poprawiając nie tylko parametry techniczne, ale i estetyczne budynku. Kolejną ich bardzo istotną rolą są ich właściwości antywłamaniowe.
Istnieje wiele rodzajów osłon dostępnych na rynku i kilka sposobów montażu, więc ważne jest, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie dla własnych, indywidualnych potrzeb.

Systemy rolet

Rolety natynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w istniejących budynkach. Dzięki kilku profesjonalnym pomiarom i przygotowaniu do montażu oraz temu, że nie są zintegrowane bezpośrednio z oknem, można je zamontować w dowolnym momencie. Mogą być montowane do ram okiennych (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie.

Rolety podtynkowe przeznaczone są do stosowania głównie w nowo wybudowanych budynkach, ale przy pewnych modyfikacjach i specjalistycznym serwisie mogą być również montowane w budynkach już istniejących. Są świetnym izolatorem i mogą być zintegrowane z moskitierą. Powinny być montowane przez fachowców z branży montażu, aby jak najlepiej wykorzystać ich właściwości. W DPW Stolarka mamy specjalistów, którzy kompleksowo wykonają montaż rolet podtynkowych.

Rolety nadstawne to system stworzony dla osób, które potrzebują praktycznego rozwiązania, ponieważ jest to wygodna i oszczędna opcja. System rolet nadstawnych może być stosowany zarówno w nowym budownictwie jak i w starszym przy wymianie stolarki okiennej. System ten charakteryzuje się

bezpośrednim osadzeniem skrzynki roletowej na ramie okiennej.

Rolety antywłamaniowe Poznań

Nasze rolety zapewniają doskonałą izolację termiczną, mogą być wykorzystywane do kontroli poziomu światła i hałasu, a także do zapewnienia bezpieczeństwa przed włamaniem czy wandalizmem. Rolety stają się coraz bardziej popularnym środkiem bezpieczeństwa w domu, zwłaszcza w obszarach o wysokim wskaźniku włamań. Oprócz blokowania światła rolety antywłamaniowe są systemem, który wpasowuje się ściśle do ramy okna, utrudniając lub uniemożliwiając włamywaczom czy nawet zwierzętom dostania się do środka. Istnieją również osłony wyposażone w alarm, więc jeśli włamywaczowi uda się przedrzeć, zostaniesz natychmiast zaalarmowany.